Referenční hardware – pokladní aplikace

  Pokladní aplikace Žádné komentáře

Pro správný provoz pokladní aplikace budete potřebovat:

Stolní počítač

Nároky na stolní PC nejsou pevně dané, doporučujeme však alespoň 8GB paměti pro svižný chod. Vřele doporučujeme „all in one“ dotykové PC pro úsporu místa v prodejně, stejně tak doporučujeme osazení SSD diskem – zrychlíte PC a eliminujete problém chyby disku. Pro garantované fungování z naší strany doporučujeme na dané PC nainstalovat operační systém Linux distribuce Ubuntu. Nemusíte mít strach, má to plochu jako jiný software, jen u Linuxu nebudete mít starosti s okraji tisku účtenek, stabilitou aplikace, atp.

Poměr cena : výkon je dobrá u počítačů ASUS AiO V161GAT-BD040D Touch v ceně cca 10 000 Kč vč. DPH (standardně má 4GB RAM, ale pro pokladnu na Linuxu je OK a případně lze navýšit po dohodě s vaším IT)

Přestože dotykové PC je intuitivní, doporučujeme nezapomenout i na klávesnici a myš 🙂

Tiskárna na účtenky

Účtenkových tiskáren je mnoho, ale podporujeme jedinou, nejběžnější pro 80mm široké účtenky – Epson TM-T20. Je vyráběna v několika generacích, poslední má označení TM-T20III, avšak základ je stejný. Dále se liší tím, jak je připojena, běžně má připojení přes USB, vyšší verze nabízí připojení přes LAN (síťový port). LAN verze se vyplatí, pokud chcete jednu tiskárnu na více pokladních počítačů – připojíte ji např. do Print serveru a tisknete na ni přes lokální PC. Opět vyberte vhodnou verzi s ohledem na domluvu s vaším IT.

Pokud budete mít jinou tiskárnu, tisk bude s největší pravděpodobností fungovat. Garance z naší strany je však pouze na TM-T20 pod Linux přímo přes aplikaci. Tisk z jiného systému, na jiné tiskárně, nebo např. přes prohlížeč je v naprosté většině kombinací bez problému funkční, ale pokud by obsahovala nějaké drobné rozdíly oproti standardu, je nutné to řešit na vaší straně svépomocí.

Čtečka čárových kódů

Není bezpodmínečně nutná, ale ušetří vám hodně času, pokud produkty do účtenky přidáváte přes ni, než když je hledáte ručně. Opět podporujeme prakticky všechny čtečky, avšak z praxe máme nejlepší zkušenost z pohledu kvality se čtečkama značky Symbol či Honeywell.

Pokud budete čtečky kupovat, pořiďte určitě již rovnou čtečku podporující 2D.

Byl pro Vás tento návod užitečný?