Pro správný provoz expediční aplikace budete potřebovat:
Stolní počítač
Nároky na stolní PC nejsou pevně dané, stejně jako u pokladní aplikace doporučujeme ideálně „all in one“ PC, ale tentokrát většího rozlišení monitoru, ideálně FullHD na monitoru o velikosti 21″ a větší. Paměť ideálně 8GB paměti či více pro svižný chod. Dále doporučujeme osazení SSD diskem – zrychlíte PC a eliminujete problém chyby disku. Pro garantované fungování z naší strany doporučujeme na dané PC nainstalovat operační systém Linux distribuce Ubuntu. Nemusíte mít strach, má to plochu jako jiný software, jen u Linuxu nebudete mít starosti se stabilitou aplikace, tiskem štítků, atp. Dotykové PC není podmínkou, ale lépe se na něm vychystávají zásilky.
Přestože dotykové PC je intuitivní, doporučujeme nezapomenout i na klávesnici a myš 🙂
Tiskárna na balíkové štítky
Etiketových tiskáren je mnoho, ale podporujeme jedinou značku – Zebra. Zebra vyrábí nejkvalitnější tiskárny, prověřené prakticky všemi dopravci. Dobrý poměr cena : výkon nabízí Zebra GK420 / ZD420. Tiskárny se liší označením DT (DT = direct termal = přímý tisk, resp. TT = termo transfer).
Verze DT tiskne tak, že nahřeje dané místo a tím ztmavne. Používá pro běžné štítky dopravců, atp. Jde o běžněji používanou verzi.
Naopak verze TT nanáší za pomoci tepla inkoust z pásky. Je lepší pro trvanlivější etikety, avšak tisk je nákladnější o spotřebu pásky.
Každá verze má svůj specifický papír (etikety), na to si dejte pozor. Papír pro DT verzi je specifický tím, že při zahřátí tmavne (stačí např. jen hodně zmáčknout teplými prsty nebo položit na topení).
Tiskárny se dále mohou lišit typem připojení. Běžně má připojení přes USB, vyšší verze nabízí připojení přes LAN (síťový port). LAN verze se vyplatí, pokud chcete jednu tiskárnu na více expedičních počítačů – připojíte ji např. do Print serveru a tisknete na ni přes lokální PC. Opět vyberte vhodnou verzi s ohledem na domluvu s vaším IT.
Pokud budete mít jinou tiskárnu, tisk bude s největší pravděpodobností fungovat. Garance z naší strany je v aplikaci však pouze pro firmware, který mají tiskárny Zebra. Tisk z jiného systému, na jiné tiskárně, nebo např. přes prohlížeč je v naprosté většině kombinací bez problému funkční, ale pokud by obsahovala nějaké drobné rozdíly oproti standardu, je nutné to řešit na vaší straně svépomocí.
Čtečka čárových kódů
Není bezpodmínečně nutná, ale ušetří vám hodně času a nabízí druhou kontrolu tím, že napípnutý štítek zboží musí mít 100% shodu. Lidský faktor může u podobných produktů bez čtečky způsobit chyby. Podporujeme prakticky všechny čtečky, avšak z praxe máme nejlepší zkušenost z pohledu kvality se čtečkama značky Symbol či Honeywell.
Pokud budete čtečky kupovat, pořiďte určitě již rovnou čtečku podporující 2D.